VAKIF HAKKINDA

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU (TİSK)
MİKROCERRAHİ VE REKONTRÜKSİYON VAKFI

Vakfımız, TİSK, İşveren Sendikalar, iş dünyasının önde gelen şirketleri ve iş insanları tarafından 12 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Vakfın ilk Mütevelli Heyet Başkanı merhum Nejat Eczacıbaşı, ilk Yönetim Kurulu Başkanı merhum Prof.Dr. Ayan Gülgönen, ilk Yürütme Kurulu Başkanı da merhum Turgut Işık’tır.

‘’İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız’’ sloganından yola çıkarak; uzuv kopmaları ile sonuçlanan iş kazalarında, çalışanların modern tıbbın ve mikrocerrahi alanının sunduğu tüm imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmeleri amacıyla kurulan Vakfımız, ilerleyen dönemlerde uzuv kaybıyla sonuçlanan kazalarda, çalışanlara gerekli rehabilitasyon hizmetlerini sağlamayı ve onları yeniden çalışma hayatına kazandırabilmeyi de amaç edinmiştir.

Vakfımızın Mütevelli Heyet Başkanı Rıza Kutlu Işık’tır. Yönetim Kurulu Necmettin Öztemir (Başkan), M. Sinan Abeş (Başkan Yardımcısı), M. Feridun Uzunyol (Başkan Yardımcısı), Dr. Mücahit Atmanoğlu, Av. Başar Ay, Özgür Barut, Metin Emiroğlu, Barış Haşemoğlu, Prof. Dr. Türker Özkan, Dr. H. Serdar Şardan, Av. Hakan Yıldırımoğlu’ndan oluşmaktadır.

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No: 21
Seba Ofis Bulvar D Blok Kat: 10 Ofis: 69 Sarıyer – İstanbul
Tel: +90 0212 345 05 43
Fax: +90 0212 345 05 45
Email: info@tiskmcv.org.tr
www.tiskmcv.org.tr

ESPRAS (The European Society of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery), Uluslararası İş Kazaları El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Kongresi'ne destek vermektedir.